Haberler
2023-03-13
İstiklal Marşı'nın kabulünün 102.yıldönümü ve M.Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın kabulünün 102.yıldönümü ve M.Akif Ersoy'u Anma Günü 

 

Acıpayam'da  İstiklal Marşı'nın kabulünün 102.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde Acıpayam Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program gerçekleşti.

 

Acıpayam Belediyesi Talip Özkan Sanat Merkezinde gerçekleşen programa Tavas Kaymakamı aynı zamanda Acıpayam Kaymakam Vekili Mutlu Köksal,Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Şammas Altan, PAÜ.Acıpayam Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Sinan Avan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire ve kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Acıpayam Anadolu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları orotoryo ve koro sahnelendi. 

 

Okullar arasında düzenlenen İstiklal Marşını güzel okuma, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdim edilmesiyle program sona erdi.