Haberler
2021-11-11
EMİNE TEYZE BULUNDU
 
Benlik Mahallemizde oğlu ile mantar toplamaya gittiği ormanlık alanda kaybolan Emine Aksoy, 5 gün sonra bölgede bulunan gazeteciler tarafından bulundu. Yaşlı kadının bilincinin açık, durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Olay, 5 gün önce Acıpayam ilçesi Benlik Mahallesinde meydana geldi.Edinilen bilgilere göre; Emine Aksoy ve oğlu Osman aksoy, mantar toplamak amacıyla birlikte dağlık alana gitti. Dönüş yolunda anne ve oğlu birbirini kaybetti. Bir süre annesini arayan Osman Aksoy, sonuç alamayınca önce evi kontrol etti. Bununa üzerine jandarmaya haber veren Aksoy, annesinin kaybolduğunu bildirdi.
HEMEN KRİZ MASASI OLUŞTURULDU.
İhbar üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Kısa sürede mahalleye gelen ekipler, yaşlı kadını aramak için kriz masası oluşturdu. Bölgeye AFAD ekipleri çağrıldı. AFAD öncülüğünde DAK, TRACK, AKUT ve İHH gibi arama kurtarma dernekleri de aramalara katıldı. jandarma erlerinin de aradığı kadın, 5 gündür aranıyordu.
TERS İSTİKAMETTE BULUNDU.
Muhtemel gidiş yönlerinde aranan kadından 5 gün sonra mutlu haber geldi. Bölgeye giden gazetecilerin tesadüfen bulduğu kadının bilincinin açık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk muayenesi yapılan yaşlı kadın, tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırıldı.