Haberler
2019-12-02
ANKARA'DA ACIPAYAM RÜZGARI ESTİ

Egem  Platformunun organize ettiği EGEM  Denizlililer Derneği Başkanı Acıpayamlı  Adnan Özkul'un da yer aldığı 28  Aralık  Perşembe günü 12. Ege İlleri Tanıtım Günleri yapılan açılış töreniyle Ankara ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırladı.

 

1 Aralık 2019 Pazar gününe kadar açık kalan etkinlikte, Acıpayam Beleyesi  açtığı stantla  kentin yöresel ürünleriyle turisttik alanlarını tanıttı.Yeşilyuva ayakkabısından, mahallelerde üretilen ürünleri açtığı  stantla tanıtan Acıpayam Belediye hem Ankaralılar hem de Ankara da yaşayan üst düzey bürokrat, hemşehriler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan , açılan standın başında durarak ziyanetçilerle tek tek ilgilenip Acıpayam’da  üretilen ürünler hakkında hakkında bilgi veriyor. Etkinliğin yöresil ürünlerin tanıtımı açısından önemli bir fırsat olduğunu aktaran Başkan Şevkan, yöresel  ürünlerin tanıtımı için çok çalıştıklarını ve ürünlerin tanıtımını en iyi şekilde yaptıklarını söyledi. Ayrıca Başkan Şevkan, 12. Ege İlleri Tanıtım Günleri etkinliğinde  görev alan çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

 

Ege'nin güzel türkülerinden oluşan konserlerin, halk oyunu gösterilerinin, yöresel lezzet sunumlarının ve çeşitli etkinliklerin düzenleneceği 12.Ege İlleri Tanıtım Günleri 1 Aralık’ta sona erdi.