Haberler
2022-01-13
ACIPAYAM’IN GURURU OLDULAR

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, PAÜ. Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Pamukkale Üniversitesi Akademik Atama, Yükseltme ve ödül törenine katıldı.

 

Buradaki ödül töreninde Acıpayamlı iki sporcu Şeymanur Kaplan ve Hakan Dağ ödüle layık görülenler arasında yer aldı.

 

İlimizde 60 yıl aradan sonra Acıpayamlı iki değerimiz Olimpiyat Şampiyonu Bayram Şit ve Dünya Şampiyonu Hasan Güngör’ün ardından 2020 Tokyo Paralimpik  oyunlarda Altın madalya kazanarak 3. Acıpayamlı sporcumuz olan hemşehrimiz  Şeymanur Kaplan ödülünü Bozkurt Belediye Başkanı  Ecz. Birsen Çelik’in,  4 kez Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonu ve 1 kez de Bilek Güreşi Türkiye Üçüncüsü olan PAÜ. Personeli hemşehrimiz Hakan Dağ’da ödülünü Sarayköy Belediye Başkanı  Ahmet Necati Özbaş’ın elinden aldı.

 

Ödül töreninin ardından Acıpayam Belediye Başkanı  Dr. Hulusi Şevkan, ödülleriyle Denizli’mizin ve Acıpayam’ımızın göğsünü kabartan iki sporcu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Acıpayam Belediye Başkanı  Dr. Hulusi  Şevkan  şu ifadelere yer verdi: Pamukkale Üniversitesi Akademik Atama, Yükseltme ve ödül törenine iştirak ettik. Ülkemizin gelişimi adına emek veren tüm bilim insanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

 

İlimizde 60 yıl aradan sonra Acıpayamlı iki değerimiz Olimpiyat Şampiyonu Bayram Şit ve Dünya Şampiyonu Hasan Güngör’ün ardından 2020 Tokyo Paralimpik  oyunlarda Altın madalya kazanarak 3. Acıpayamlı sporcumuz olan  hemşehrimiz Şeymanur Kaplan  ile 4 kez Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonu ve 1 kez de Bilek Güreşi Türkiye Üçüncüsü olan PAÜ. Personeli hemşehrimiz Hakan Dağ’ın ödüle layık görülmeleri bizleri ayrıca gururlandırmış. Her iki evladımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yolları açık olsun…