Haberler
2021-06-09
ACIPAYAM’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME" HAFTASI ETKİNLİĞİ
Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” çeşitli etkinliklerle açıldı.
 
Acıpayam Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen program Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından folklör ve spor gösterileri ile gerçekleştirilen açılışta kursiyerler tarafından da bir sergi düzenlendi.
 
Halk eğitim çalışmalarından oluşan serginin de yer aldığı açılış programına Acıpayam Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Acıpayam Belediye Başkan Vekili Hüseyin Erdem, PAÜ. Acıpayam Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. Sinan Avan, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Gümüş, İlçe Jandarma Komutanı Üstğm. Yasin Gökçe, İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Altuğ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özkan Sağun, daire ve kuruma amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 
Acıpayam Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özkan Sağun, kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiği programda Halk eğitim kurslarına devam eden küçük kursiyerlerden oluşan halk oyunları ekibinin gerçekleştirdiği halk oyunu gösterileri izleyenlerden büyük beğeni aldı. Etkinliğin, el emeği göz nuru ürünlerin vatandaşlarımızın beğenisine sunulması için bir fırsat olacağına değinen Sağun, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Acıpayam Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliklerin ardından halk eğitim kursiyerlerinin ve öğretmenlerinin bir yıl boyunca emek verdiği birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı serginin gezilmesiyle program son buldu.
 
Sergi 10 Haziran 2021 Perşembe günü 10.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.