Haberler
2018-09-13
Acıpayam’lı öğrenciler BESYO kursu sayesinde üniversiteli oldular.

Acıpayam’lı öğrenciler BESYO kursu sayesinde üniversiteli oldular.

 

Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçede açılan BESYO hazırlık kursu sayesinde kursa giden 11 öğrenciden 9’u üniversiteye yerleşti.

 

Aynı zamanda açılan kurs sayesinde yine öğrencilerin büyük çoğunluğu üniversite hayaline kavuşmuş oldu.

 

BESYO hazırlık kursu ile ilgili değerlendirmede bulunan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, kursa giden öğrencilerin büyük çoğunluğunun farklı üniversitelerin açmış olduğu yetenek sınavlarında başarılı sağladığını söyledi.

 

Bu yıl açılan BESYO hazırlık kursunun meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Başkan Şevkan , “Acıpayam Kaymakamlığı, Acıpayam Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Acıpayam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan ve yaklaşık 5 ay devam eden BESYO hazırlık kursu sayesinde öğrencilerimiz üniversiteye yerleşme başarısı elde etti. Kurs sayesinde öğrencilerimizin elde etmiş olduğu bu önemli başarı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. İnşallah şimdiye kadar olduğu bundan sonrada bu başarıları arttırmak için bu tür kursları açmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile büyük bir gayret göstererek kursa devam eden ve bunun sonucunda ise büyük bir başarı elde ederek üniversite hayaline kavuşan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca kursun açılmasında emeği geçen kurum amirlerimize ve kurs antrenörlerimize ise emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum diye konuştu.

 

Elde edilen başarının önemine vurgu yapan antrenör Bayram Keskin  , başarının tesadüf olmadığını, sıkı bir çalışma, emek ve gayretin bir sonucu olduğunu ifade ettiler.

 

Acıpayam’daki genç yeteneklerin üniversite ile buluşmasına imkan sağlayan BESYO hazırlık kursunun açılmasında emeği geçen Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıncı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özkan Sağun  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi  ve diğer herkese teşekkürlerini ileten antrenörler, başarılı olan öğrencilere ise tebriklerini ilettiler.

 

Başkan Şevkan, ziyaret sonunda öğrencilere İdeal Öğretmen kitabı armağan etti.

 

Nuri Akyol : Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği

Ayşe Aksoy : Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği

Meslina Tatar : Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği

Sıla Gümüş : Antalya Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği

Hasan İmamoğlu : Ankara Hacettepe Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği

Okan Arman : Manisa Celal Bayar Üniversitesi Antrenörlük

Nurcan Çoşkun : Denizli Pamukkale Üniversitesi Antrenörlük

Muhammet Olpak : Piyade Uzman

Kudret Ayhan : Jandarma Uzman