Haberler
2017-03-20
Acıpayam tek ses oldu “Benim Adım Türkiye

Belediyemiz organizasyonunda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimize ithafen hazırlanan İzmir İsmail Gülnar Tiyatrosu Benim Adım Türkiye adlı tiyatro gösterisi Talip Özkan Sanat Merkezinde sahnelendi.

Kurtuluş Savaşı esnasında ecdadımızın zor şartlar altında vatanımız için yaptığı fedakârlıkları anlatarak başlayan oyun, daha sonra 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanan olayları ve yine milletimizin devleti ve vatanı için gözünü kırpmadan canını nasıl feda ettiğini anlatan oyun izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Tiyatroya Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, eşi Necla Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi Şevkan, Uz.Dr.Sermin Altındiş Şevkan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, eşi Serpil Güdül, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, AK Parti İlçe Başkanı Nurhayat Şanlı, Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, daire ve kurum amirleri, Belediye Birim Müdürleri, Belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Tiyatro sonunda Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi Şevkan tüm tiyatro ekibine teşekkür ederek, Acıpayam halkı adına İsmail Gülnar'a çiçek takdim etti.

Ayrıca gecenin anısına Acıpayam'lı yazar Hatice Meriç Doruk'un Köz kitabını armağan etti.